تمامی کارخانه های تولید کننده بلبرینگ، بلبرینگ های ساخت خودشان را همراه با گریس و به صورت روانکاری شده عرضه می کنند و این گریس ها، زمان زیادی و در بسیاری از موارد، تا آخرین زمان استفاده از آن بلبرینگ در داخل آن می ماند. روانکاری کردن یاتاقان ها، می تواند عملکردهای آن ها را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشند. البته بهبود عملکردهای بیرینگ ها، تنها مزیتی نیست که روانکاری کردن به شما ارائه می دهد؛ اگر کمی دقت کنید، متوجه می شوید که معمولا بلبرینگ هایی که مدت زیادی از روانکاری و روغن کاری آن ها می گذرد، صداهای ناهنجار زیادی بروز می دهند؛ یکی از بهترین راهکارها برای از بین بردن این صدا، تمیز کردن هر دو بخش خارجی و داخلی بلبرینگ و همین طور تعویض کردن گریس آن است. معمولا آلوده شدن بدنه بلبرینگ و گریس داخل آن، باعث اختلال در کارکرد مکانیکی بلبرینگ شده و در هنگام فعالیت، صداهای زیادی از خود تولید می کند.

حتما توجه کنید که قبل از تمیز کردن بلبرینگ ها، باید واشرهای آب بند آن را خارج کنید؛ البته دقت کنید که تمامی انواع بلبرینگ ها نیاز به انجام این کار ندارند، زیرا برخی از بلبرینگ هایی که از آب بندهای ZZ در ساخت آن ها استفاده شده است، می توانند همراه با واشرهای آب بندشان تمیز و شسته شوند.

یکی از راه های خوب و موثر برای نظافت بلبرینگ ها، به کار بردن کمپرسور هوا است؛ البته در صورت استفاده کردن از این روش، باید دقت کنید تا گریس های داخل بلبرینگ، بیرون نریزند؛ برای حل این مشکل می توانید بلبرینگ را در داخل یک پارچه و یا ظرف قرار دهید، که در صورت بیرون ریختن گریس ها، جایی کثیف نشود. البته راه های آسان تری هم برای تمیز کردن بلبرینگ وجود دارد. برای مثال شما می توانید بلبرینگ ها را با استفاده از آب تمیز کرده و سپس آن را رها کنید تا کاملا خشک شود. به هیچ وجه بلبرینگ را به صورت خیس استفاده نکنید. می توانید برای نظافت دقیق بلبرینگ، از مسواک تمیز نیز، استفاده کنید. حواستان باشد که حتما بعد از تمیز کردن بلبرینگ، آن را با استفاده از روغن ها و گریس های مناسب روانکاری کنید و واشرها را دوباره سر جایشان قرار دهید.

یکی دیگر از مسائلی که می تواند باعث شود تا بلبرینگ در هنگام فعالیت از خود صدا تولید کند، قرار گرفتن آن در دما، فشار و سرعت هایی است که از توان آن ها بالاتر است. برای مثال یکی از عواملی که می تواند باعث بالاتر رفتن دمای بلبرینگ کف گرد شود، آب بندی نبودن بلبرینگ و ورود ذرات گرد و غبار و آلودگی به داخل آن است.

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند باعث ایجاد سر و صدا در بلبرینگ ها شود، کم بودن لقی بلبرینگ ها است که برای حل این مشکل ابتدا باید میزان لقی بلبرینگ به دست بیاید و با تنظیم کردن حرکت محوری، لقی بلبرینگ را به اندازه مناسب برسانید.


گاه بلبرینگ و رولبرینگ بلبرینگ ,استفاده ,تمیز ,گریس ,داخل ,روانکاری ,تمیز کردن ,تواند باعث ,برای مثال ,توانید بلبرینگ ,کردن بلبرینگ منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
سئو لینک وی کی نیوز آموزش زبان انگلیسی سئو - طراحی سایت فیلم جدید دات آی آر Jamaridvmm9 Tapak ستاره ایرانی قند و شکر مجمع هسته های علمی دانشگاه پیام نور cruzc4bl CaNt